پرتیکان بذر گستر ، تولید کننده بذر ارقام مختلف سیب زمینی

بذر سیب زمینی سانته

بذر سیب زمینی سانته

 

سیب زمینی سانته به دلیل کیفیت بسیار بالا ، با قیمت نسبتا زیادی در بازار به فروش می رسد و فقط بعضی از توزیع کنندگان اصلی ، سیب زمینی سانته را باقیمت مناسب تر عرضه می کنند.

سیب زمینی سانته ، به دلیل انبارداری خوب برای کشت در کشور طرفداران زیادی دارد.

سیب زمینی سانته از لحاظ دوره رشد ، نیمه زود رس تا نیمه دیر رس بوده و دارای طعم و مزه ی خوبی می باشد.

بذر سیب زمینی سانته از لحاظ ویژگی ظاهری دارای غده های بزرگ بیضی شکل و دایره ای به همراه رنگ گوشت و پوست زرد روشن می باشد. گسترش شاخ و برگ های سیب زمینی سانته نسبتا سریع و خوب است.

سیب زمینی سانته در برابر تغییر رنگ داخلی غده و در برابر بیماری ها و ویروس ها مقاوم می باشد.

جوانه های بذر سیب زمینی سانته ، گلابی شکل بوده و دارای اندازه کوچک تا متوسط می باشد و پایین جوانه ها نیز بدون کرک است.

گیاه سانته ، ساقه نیمه ایستاده به همراه برگ های متوسط سبز روشن دارد.

 

چیزی هست که نیاز داشته باشید بدونید

سئوالات متداول

مزیت مینی تیوبر سیب زمینی نسبت به روش های سنتی تولید بذر چیست؟

 در روش تکثیر بذر با مینی تیوبر که حاصل گیاهچه کشت بافتی عاری از ویروس است اما در روش های سنتی حذف ویروس از غده های سیب زمینی امکان پذیر نیست و باعث می شود در روش سنتی عملکرد به صورت قابل توجهی کاهش یابد.

چگونه سلامت بذر را تشخیص دهیم؟

معمولا مناسب ترین روش برای دانستن اینکه بذرسیب زمینی از لحاظ سلامت در چه وضعیتی هست و در چه کلاس بذری قرار دارد گواهی متصل به کیسه بذر است که توسط موسسه تحقیقات،ثبت و گواهی بذر و نهال صادر میشود اما در سیستم های غیر رسمی ملاک تصمصم گیری سابقه تولید کننده (فروشنده) و کیفیت بذر وی در مزرعه می باشد که در این روش اصولا باید آزمون های سلامت بذر(تست الایزا ویروس) انجام شود.

تفاوت کلاس های بذری از لحاظ کیفیت چیست؟

 کلاس‌های بذری سیب زمینی را میتوان این گونه تقسیم بندی کرد. بذر پیش پایه (مینی تیوبر)، بذر پایه (سوپر)، بذر مادری (سوپر الیت و الیت)، بذر گواهی شده (طبقات بذری  A تا C). میزان بیماری ها و آلودگی ویروسی در کلاس بذری پیش پایه صفرمی باشد و به ترتیب تا بذر گواهی شده میزان آلودگی افزایش می یابد.