پرتیکان بذر گستر ، تولید کننده بذر ارقام مختلف سیب زمینی

بذر سیب زمینی جلی

بذر سیب زمینی جلی

 

هرساله کشاورزان زیادی به کشت سیب زمینی جلی مشغول می شوند. در این مطلب قصد داریم به معرفی این رقم سیب زمینی بپردازیم.

سیب زمینی جلی به لحاظ ویژگی رشد و بلوغ بوته در دسته محصولات نیمه دیر رس قرار می گیرد و به دلیل دوره خواب طولانی ، دیرتر به بازار فروش عرضه می شود. شاخ و برگ های جلی به دلیل رشد زیاد ، فضای بیشتری به نسبت ارقام دیگر اشغال می کنند. سیب زمینی جلی به لحاظ ویژگی ظاهری ، دارای غده هایی با اندازه متوسط تا بزرگ و بیضی شکل و همچنین دارای چشم های کم عمق بوده و پوست آن زرد رنگ و گوشت سیب زمینی جلی زرد ملایم می باشد.

آنچه که در تولید سیب زمینی حائز اهمیت است، میزان برداشت بیشتر محصول است. بذر و رقم و نژادی در سیب زمینی برتری دارد که باعث برداشت بیشتر محصول گردند. رقم جلی به دلیل دارا بودن غده های بزرگ که باعث سود بیشتر کشاورز می شود و از طرفی به دلیل عملکرد بالا که باعث برداشت بیشتر محصول می گردد ، به عنوان یکی از بهترین نژادهای سیب زمینی محسوب می شود.

از جمله کاربردهای سیب زمینی جلی علاوه بر مصرف تازه خوری آن ، استفاده از این رقم در تولید چیپس نیز می باشد. این رقم سیب زمینی علاوه بر مقاومت بالا در برابر آفات مختلف ، به لحاظ انبارداری نیز در شرایط خوبی قرار دارد.

به دلیل بازار فروش مناسب سیب زمینی جلی در سراسر کشور ، شرکت های زیادی به تولید بذر سیب زمینی جلی می پردازند. ارتباط با شرکت های معتبر ، باعث خرید بذر باکیفیت و محصول با کیفیت و سود کشاورز و رضایت مشتریان می شود.

چیزی هست که نیاز داشته باشید بدونید

سئوالات متداول

مزیت مینی تیوبر سیب زمینی نسبت به روش های سنتی تولید بذر چیست؟

 در روش تکثیر بذر با مینی تیوبر که حاصل گیاهچه کشت بافتی عاری از ویروس است اما در روش های سنتی حذف ویروس از غده های سیب زمینی امکان پذیر نیست و باعث می شود در روش سنتی عملکرد به صورت قابل توجهی کاهش یابد.

چگونه سلامت بذر را تشخیص دهیم؟

معمولا مناسب ترین روش برای دانستن اینکه بذرسیب زمینی از لحاظ سلامت در چه وضعیتی هست و در چه کلاس بذری قرار دارد گواهی متصل به کیسه بذر است که توسط موسسه تحقیقات،ثبت و گواهی بذر و نهال صادر میشود اما در سیستم های غیر رسمی ملاک تصمصم گیری سابقه تولید کننده (فروشنده) و کیفیت بذر وی در مزرعه می باشد که در این روش اصولا باید آزمون های سلامت بذر(تست الایزا ویروس) انجام شود.

تفاوت کلاس های بذری از لحاظ کیفیت چیست؟

 کلاس‌های بذری سیب زمینی را میتوان این گونه تقسیم بندی کرد. بذر پیش پایه (مینی تیوبر)، بذر پایه (سوپر)، بذر مادری (سوپر الیت و الیت)، بذر گواهی شده (طبقات بذری  A تا C). میزان بیماری ها و آلودگی ویروسی در کلاس بذری پیش پایه صفرمی باشد و به ترتیب تا بذر گواهی شده میزان آلودگی افزایش می یابد.