پرتیکان بذر گستر ، تولید کننده بذر ارقام مختلف سیب زمینی

بذر سیب زمینی بانبا

بذر سیب زمینی بانبا
 
 

از آنجا که اکثر نقاط ایران دارای شرایط آب و هوایی متنوع می باشد و از لحاظ خاک کشاورزی ، در شرایط مناسبی قرار دارند، تولید و کشت سیب زمینی در نقاط مختلف ایران به عنوان یک محصول پرطرفدار ، حرف اول را می زند.

سیب زمینی ها ارقام مختلف دارند و هر فردی که قصد تولید سیب زمینی را دارد باید با ارقام مختلف سیب زمینی آشنا باشد. یکی از ارقام سیب زمینی، سیب زمینی بذری ارگانیک بانبا می باشد که به دلیل ارزش غذایی بالا و ویژگی های درمانی و دارویی طرفداران خاص خودش را دارد.

سیب زمینی بانبا که برای مصارف تازه خوری کاربرد دارد ، از لحاظ ویژگی رشد ، از ارقام نیمه زود رس محسوب شده و برای کشت بهاره و خارج فصل پیشنهاد می شود. به لحاظ ویژگی های ظاهری نیز ، شکل غده این رقم سیب زمینی ، تخم مرغی و کشیده است و ماده خشک غده سیب زمینی بانبا متوسط بوده و این رقم سیب زمینی دارای گوشت به رنگ زرد روشن می باشد. سیب زمینی بانبا از محصولات ارگانیک موجود در بازار به حساب می آید.

سیب زمینی بانبا نقش مهمی در کمک به بهبود سلامت قلب و سیستم گوارشی ایفا می کند ، در کاهش التهاب و فشار خون موثر می باشد. به تقویت سیستم ایمنی بدن و استحکام استخوان ها کمک رسانده و در پیشگیری و جلوگیری از سرطان روده و معده موثر می باشد.

مصرف بالای سیب زمینی در کشور و پرطرفدار بودن این محصول برای استفاده ، باعث افزایش تمایل کشاورزان به کشت سیب زمینی شده ، و ازآنجا که یکی از ارقام مرغوب و مهم سیب زمینی بانبا است ، محصول محبوب و پرطرفداری محسوب می شود.

برای خرید بذر سیب زمینی بانبا ، باید از فروشگاه های معتبر فروش بذر کشاورزی ، بذرهایی با درجه خلوص بالا تهیه کرد.

چیزی هست که نیاز داشته باشید بدونید

سئوالات متداول

مزیت مینی تیوبر سیب زمینی نسبت به روش های سنتی تولید بذر چیست؟

 در روش تکثیر بذر با مینی تیوبر که حاصل گیاهچه کشت بافتی عاری از ویروس است اما در روش های سنتی حذف ویروس از غده های سیب زمینی امکان پذیر نیست و باعث می شود در روش سنتی عملکرد به صورت قابل توجهی کاهش یابد.

چگونه سلامت بذر را تشخیص دهیم؟

معمولا مناسب ترین روش برای دانستن اینکه بذرسیب زمینی از لحاظ سلامت در چه وضعیتی هست و در چه کلاس بذری قرار دارد گواهی متصل به کیسه بذر است که توسط موسسه تحقیقات،ثبت و گواهی بذر و نهال صادر میشود اما در سیستم های غیر رسمی ملاک تصمصم گیری سابقه تولید کننده (فروشنده) و کیفیت بذر وی در مزرعه می باشد که در این روش اصولا باید آزمون های سلامت بذر(تست الایزا ویروس) انجام شود.

تفاوت کلاس های بذری از لحاظ کیفیت چیست؟

 کلاس‌های بذری سیب زمینی را میتوان این گونه تقسیم بندی کرد. بذر پیش پایه (مینی تیوبر)، بذر پایه (سوپر)، بذر مادری (سوپر الیت و الیت)، بذر گواهی شده (طبقات بذری  A تا C). میزان بیماری ها و آلودگی ویروسی در کلاس بذری پیش پایه صفرمی باشد و به ترتیب تا بذر گواهی شده میزان آلودگی افزایش می یابد.